אחרי שקדחת השפמים התפשטה בניכר והפכה להיות לאביזר חובה במסיבות ואירועים ולחלק בלתי נפרד מתא צילום לחתונות, היא נוחתת גם בישראל.

אי אפשר להישאר אדישים לאביזרים הסופר מגניבים האלה שמעשירים כל צילום ומכניסים רוח שטות גם למצולמים הרציניים ביותר. ואם כבר שפמים אז שיגיעו גם עם נשיקות…

 

חומרים:

פימו- 10 ש"ח לחבילה (מספיקה ל-4 שפמים/נשיקות).

שיפודים- 10 ש"ח לחבילה של 100.

לק שקוף- 12 ש"ח לבקבוקון.

סכין מטבח פשוטה.

חומרים שפמים ונשיקות

 

הכירו את הפימו:

פימו הוא חומר פולימרי המיועד לעיצוב ולפיסול והוא קל וידידותי לשימוש. את הפימו ניתן למצוא בכל חנויות התחביבים, אך גם ברשתות מכישירי הכתיבה.

קיימים שני סוגי פימו, האחד Fimo Classic שהוא קשה יותר וניתן לרככו ע"י חימום (ידני) ולישה. הסוג השני Fimo Soft שמגיע רך ישר מהאריזה. למי שלא עבד עם פימו מעולם אני ממליצה על הסוג הרך, מאחר שהסוג הקשה דורש אקסטרה עיבוד (אולם גם הוא לא קשה במיוחד). פימו קשה מדי ניתן לרכך ע"י פירורו לחלקים קטנים- לישתם וחיבורם.

הפימו במצבו הטבעי רך וניתן לעיצוב ומתקשה מאוד לאחר חימומו בתנור ב110° למשך כחצי שעה.

 פימו

הוראות הכנה:

מחלקים את הפימו ל-4 חתיכות ולשים אותן היטב.

 4 חתיכות פימו

בנשיקות- יוצרים מהחתיכות גלילים שמנמנים. באמצעות סכין המטבח חורצים בכל גליל חריץ שמהווה בסיס לעיצוב השפתיים.

הכנה לשפתיים

 

צורה זו תסייע לכם לפסל צורת שפתיים באמצעות משיכת החומר לצדדים.

 צורת שפתיים

 

בשפמים- יוצרים מלבנים ומפסלים שפמים בצורה הרצויה.

מלבן פימו שחור

 

הוספת פרטים: בשפמים- מטביעים את הצד האחורי של הסכין בזהירות ליצירת טקסטורת פסים. בנשיקות- חורצים באמצעות הסכין/חפץ חד אחר את פתח הפה והקמטוטים שיש בשפתיים.

 

יצירת טקסטורה

משחילים את השיפודים בצד האובייקט- בתנועה סיבובית ובעדינות, על מנת שהשיפוד לא יצא מהצד השני. ומכניסים לתנור למשך מחצית השעה לתנור שחומם מראש ל110°.

 לפני הכניסה לתנור

 

מוציאים את השיפודונים מהתנור, מחכים שיתקררו וצובעים אותם בשכבה נדיבה של לק שקוף לציפורניים שנותן אפקט מבריק ומהמם לתוצר הסופי. (באופן מקצועי יותר ניתן להשתמש בספריי לקה, אבל הוא יקר יותר והאפקט שנוצר, הוא אותו אפקט).

זהו אתם מוכנים לסט צילומים מהמם!

 

זכרו! פימו הוא חומר שניתן לעצב שוב ושוב לפני שמקבעים את צורתו הסופית ולכן אם התוצאה לא יצאה לרוחכם, אתם מוזמנים לעצב מחדש.

בנות! הפימו עלול ללכלך או לפגוע בלק שלכן, לכן: א. תעבדו עם כפפות (לא כיף!). ב. תחדשו את הלק עם סיום העבודה.