שוגר סקול או באנגלית Sugar Skull הינו פסלון של גולגולת העשוי סוכר שלימים הפך להשראה בתחומים רבים, בעיקר בתחום האיפור. אם אתם מחפשים תחפושת מקורית לפורים, אתם יותר ממוזמנים לקבל השראה מהעבודות של המאפרת המוכשרת כרמל יהלום.

תחפושת מקורית לפוריםמודל: כרמל יהלום

מקור השוגר סקול הוא מחגיגות יום המתים (Dia de los Muertos) בתרבות המקסיקנית. זהו חג המקביל לליל כל הקדושים בו חוגגים את זכרם של אבות המשפחה המתים. על אף הקונוטציה העגמומית משהו, החג הוא קרנבל צבעוני ומקסים.

שוגר סקאלמודל: אלונה רז

במהלך החגיגות משתעשעים הילדים בפסלי גולגלות עשויים קני סוכר. גולגלות הסוכר מעוטרות קישוטים בעיקר בצבעים ירוק, כחול,צהוב ואדום ועל מצחן רושמים שמות של אנשים חיים ונותנים אותם כמתנות. המאפיין העיקרי של הגולגלות הוא חיוך ענק.

שוגר סקאלמודל: אלונה רז

כרמל יהלום היא אשת אשכולות אמיתית: מאפרת, מעצבת שיער וצלמת. כרמל אוהבת לחדש, להלהיב וליצור, והחליטה ללכת עד הסוף עם הקונספט: "משהו בגולגלות מושך אותי מאוד" מספרת כרמל.  "הגולגלות המחויכות מסמנות כנראה בדיוק את מה שאני מרגישה- אפשר להפוך הכל לחגיגה."
תחפושת לפוריםמודל: אנה סוורדל

שוגר סקול יכול בקלות להפוך לתחפושת פורים מדליקה. איך ומה עושים?
חומרים:
צבע פנים וגוף לבן
צבע פנים וגוף שחור
צבעי פנים נוספים בגוונים לפי הטעם
מברשות איפור דקות ועבות
ספוג איפור

רעיון לתחפושת לפוריםמודל: אנה סוורדל

הכנה:
1. באמצעות הספוג מורחים שכבת בסיס לבנה על הפנים, בכלל השפתיים והצוואר. אין צורך לצבוע את איזור העיניים.
2. מסמנים עם מברשת דקה את נקודות המתאר של הפנים בשחור: עיגולים במקום עיניים, משולש באף וחיוך ענק.
3. מדגישים את העיניים באיפור שחור וממלאים בצבע בכל גוון שמתחשק.
4. מציירים הצללות מתאימות באיזורים הרצויים.
5. משלימים את הלוק עם תספורת משוגעת.

תחפושת לפוריםמודל: אנה סוורדל

על האיפור, העיצוב ואפילו הצילום של התמונות בפוסט זה אחראית כרמל יהלום המוכשרת, מאפרת ומעצבת שיער לכלות ביום ועורכת הפקות מדהימות כאלה בלילה (טוב, לא באמת בלילה). אתם מוזמנים לבקר בעמוד הפייסבוק שלה או ליצור קשר בטלפון:  052-5841903