אני מאוד אוהבת זוגות שבחתונה שלהם בוחרים להפוך פריטים קטנים וסטנדרטיים ליוצאי דופן: כיפה מיוחדת, גרביים מיוחדות, קישוט מקורי לרכב או זר פרחים. בחתונה שלי הכנתי זר כלה מפנינים (מי שלא זוכר יכול לראות את הוראות ההכנה בקישור). אומנם עבר כבר די הרבה זמן מהחתונה שלי אבל נותרה בי חיבה בלתי נדלית לזרי כלה מיוחדים ובעיקר כאלה שעשויים קיפולי נייר- זר אוריגמי.

זר אוריגמיwww.capitolromance.com

ההבדל בין אוריגמי לקוסודמה
אוריגמי היא אומנות קיפולי הנייר היפנית וסוג פרחי האוריגמי המועדפים עלי הם פרחי הקוסודמה. קוסודמה היא למעשה ענף באוריגמי: דגם שמכינים באמצעות הרבה יחידות מקופלות זהות אשר מודבקות בצורה כדורית. ההבדל בין קוסודמה לאוריגמי רגיל הוא העובדה שבאוריגמי לא משתמשים באמצעי חיבור חיצוניים לחלקי הדגם ואילו בקוסודמה משתמשים בהדבקה או תפירה.

זר כלה מנייר

www.etsy.com/il-en

פרחי קוסודמה
זרי הפרחים שלפניכם כולם עשויים מיחידות בסיסיות המודבקות זו לזו ליצירת פרח. ככל שהנייר ממנו יתבצע הקיפול יהיה קטן יותר, כך הפרחים שיווצרו יהיו קטנים יותר ולכן נצטרך ליצור יותר פרחים כדי להגיע לזר מלא. מי שמתעצל או חושש להתעייף, יכול להשתמש ביחידות נייר גדולות יחסית וליצור מספר פרחי נייר גדולים ובזה לסיים את הזר.

פרחי אוריגמיwww.etsy.com

באיזה נייר מומלץ לבחור?
אם מחליטים ללכת על פרחים קטנים מומלץ להשתמש בגיליונות נייר דק, כמו נייר מדפסת (80 גרם) ואילו אם מחליטים על פרחים גדולים, אפשר להשתמש בנייר עבה יותר, למשל בריסטול (165 גרם). צבע וסגנון הנייר משתנה על פי הטעם: צבעוני, חלק, מקושקש, עשוי דפי ספר, בעל מראה אלגנטי או מראה צעקני.

זר פרחים מקיפולי ניירwww.etsy.com

איך מכינים את הפרחים?
ניתן לראות במדריך המצולם או בסרטון ההדרכה.

זר אוריגמיwww.etsy.com

איך מחברים את הפרחים?
את חיבור הפרחים זה לזה ניתן לעשות במספר שיטות:
1. להדביק את הפרחים זה לזה ליצירת כדור פרחים גדול.
2. להשחיל לתוך כל פרח חוט מתכת ולחבר את החוטים יחד- מדריך.
3. להדביק לפרחים מקל עץ קטן ולתקוע אותו לתוך כדור ספוג- מדריך.

זר קוסודמה

www.etsy.com

איך מקשטים?
1. משתמשים בגוונים שונים של פרחים ובנייר בצבעוניות משתנה.
2. על מרכז הפרח אפשר להדביק פנינים, כפתורים, קריסטילים וכדומה.
3. מדביקים על עלי הכותרת קריסטלים או נצנצים.
4. משלבים פרחים חיים או פרחי אוריגמי מסוגים שונים.

אוריגמי

www.etsy.com

אגב, הרבה קוראים מספרים לי שהם שואבים השראה מהבלוג וזה כל כך כיף לשמוע. אני חושבת שיהיה נחמד עוד יותר אם תהיה גם השראה בין הקוראים השונים. אם יש לכם עוד הצעות או רעיונות לזרים מיוחדים לכלות, אשמח אם תוכלו לשתף אותנו בתגובות.