בתום החתונה אנחנו נותרים עם המון המון תמונות יקרות מרגע אחד חשוב במיוחד. החוכמה היא לדעת איך לשמור על התמונות שלנו ולהציגם באופן המתאים ביותר לחזון שלנו. בדיוק לשם כך נועד אלבום החתונה. יש חשיבות רבה בבחירת צלם לחתונה שיותיר אותנו עם זכרונות ויזואליים מרגשים, יחד עם זאת חשוב לא פחות לדעת כיצד להציג אותם באופן הנכון ביותר באלבום החתונה שלנו.

מעצבת אלבומים

עיצוב: בפרטימים

מיכלי בעלת סטודיו פרטימים לעיצוב פורשת לפניכם את משנתה לגבי אלבום חתונה מוצלח.

קודם כל חשוב להדגיש מהו אינו תפקידו של אלבום חתונה טוב:

1. עץ משפחה על כל ענפיו המרובים- כל התמונות שקיבלתם מהצלם יישארו אצלכם, אבל לא כולן צריכות להיכנס לאלבום, גם אם חלק מהמצולמים לא יהיו איתנו עוד זמן רב.

2. תיעוד של בדיוק מי הגיע לחתונה, ומי לא הגיע- לא כולם צריכים להופיע בו, אלא האנשים שהכי חשובים לכם. אלה שסביר להניח שבעוד 20 שנה עדיין תפגשו לקפה, ואם לא – שבעוד 20 שנה תפתחו את האלבום ותרצו להתקשר אליהם ולהזמין אותם לקפה, כי למה בעצם אנחנו לא מתראים יותר?

3. המקום לתעד את האוכל שהוגש בחתונה שלכם, או את דודה בלומה אוכלת- זה לא אומר שאין מקום לשלב תמונות אווירתיות יותר, אבל צריך לברור אותן בקפידה ובחכמה.

אלבום חתונה

עיצוב: בפרטימים

אז מה אם כן תפקידו של אלבום חתונה טוב?

האלבום יהיה תמצית של יום החתונה שלכם, כפי שהוא משתקף דרך עדשת המצלמה. בעיני מיכלי, אלבום טוב הוא כזה שיגרום גם לאנשים שלא מכירים אתכם להתרגש קצת, ולאלה שלא היו בחתונה שלכם, להרגיש שקצת כן. מיכלי מעודדת את הזוגות שפונים אליה לצמצם את מספר התמונות שהם מכניסים לאלבום ל- 200 לכל היותר, ואפילו פחות, כדי לקבל אלבום מהודק ככל האפשר. כשעובדים עם מספר כזה של תמונות, אפשר לתת לתמונות להתבלט, ולמקד את העין בדיוק איפה שרוצים, בלי שהיא תתבלבל מעומס הדפים והפרצופים שניבטים מהם. less is more, והרגעים הקטנים שלכם תמיד יתעלו מעל תמונות בהן שורת אנשים עומדת ומחייכת אל הצלם.

 אלבום מעוצב

עיצוב: בפרטימים

לפן הפרקטי, איך בוחרים תמונות לאלבום?

1. צבעוניות – אם הצלם שלכם מעבד/מפלטר את התמונות והופך את חלקן לשחור לבן/ספיה/אפקטים אחרים ואתם אוהבים את זה, אפשר לכלול את התמונות הללו בתמונות הנבחרות, גם אם יש תמונה אחרת מאד דומה. לפעמים אפשר לעשות משחקים יפים אם התוספת הזו קיימת.

2. צילומי שולחנות לרוב אינם מחמיאים (במיוחד אם חלק מהאנשים נתפסו באמצע לעיסה), נראים מאד מעושים, ולפעמים אפילו קצת כבדים. אני מאד ממליצה לחשוב פעמיים לפני שכוללים תמונות כאלה באלבום.

3. כשאתם כוללים תמונה של חברים/משפחה רחוקה בתיקיית התמונות הנבחרות שלכם, קודם כל תשאלו את עצמכם, האם בעוד 20-30 שנה, יעניין אותי לראות את הבנאדם הזה באלבום שלי. זה מפתה לכלול תמונות של כו-לם, במיוחד אם יש לחץ מצד המשפחות, ולכן זה בדיוק המקום לחזור לסעיף 2 תחת "אלבום חתונה אינו".

אלבומים מעוצבים

עיצוב: בפרטימים

4. תבחרו תמונות שמחמיאות למצולמים. כל אחד מכיר את השריטות של אמא שלו/אחותו/זוגתו, תחשבו על התגובה שלהן כשהן פותחות את האלבום ורואות תמונה שמבליטה את הסנטר הכפול שלהן. או את הזרועות הרפויות. לא טוב. חפשו תמונה אחרת.

5. מתוך צילומי המשפחות, מומלץ לבחור תמונות שמכילות את בני המשפחה בהרכבים שונים, ולא רק תמונות ענק שבהן כולם מצולמים יחד. בנוסף, כדאי לשים לב שמספר התמונות של כל צד שווה פחות או יותר, כי כן, הם יספרו כדי לוודא.

6. כשאתם בוחרים תמונות של החברים הקרובים שלכם, זכרו שלא צריכה להיות קורלציה ישירה בין כמה אתם אוהבים אותם לבין מספר התמונות שלהם באלבום. חפשו את התמונה האחת, או שתי התמונות, בה רואים את הרגש בעיניים/בשפת הגוף, ותבחרו אותן. התמונה האחת של אותו בנאדם שעושה לכם קפיצה קטנה בלב. זו הדרך הכי טובה לעורר את אותה תחושה אצל מי שמעלעל באלבום שלכם.

עיצובי אלבומים

עיצוב: בפרטימים

קצת על מיכלי…

למיכלי, מדענית מח לשעבר ומתרגמת בהווה תמיד היתה חיבה לנייר ולמוצריו. לפני חמש או שש שנים היא עשתה את הצעד הראשון לכיוון היצירה בנייר, ומאז לא הסתכלה אחורה.

מיכלי מספרת: "כשהתחלנו לתכנן את החתונה שלנו, היה לי ברור לחלוטין שאת האלבום אעצב בעצמי, כי רק ככה אוכל להציק למעצבת כמה שאני רוצה עד שאהיה מרוצה. באופן די מפתיע, נהניתי אפילו יותר משחשבתי מתהליך בניית האלבום, והיום אני מעצבת בשביל אנשים אחרים."

האלבומים של מיכל מתאפיינים בקו עדין ונקי, וכל אחד מעוצב מההתחלה ועד הסוף בצורה שייחודית לאותו זוג, ומוכתבת על ידי הסיפור שמספרות התמונות. מיכלי לא משתמשת בתבניות, אלא מתחילה כל כפולה כקנווס ריק שעליו היא בונה את התוכן.

בהתאם להנחיות שהיא מקבלת מהזוג המתחתן, החלק היחסי של כל מקטע משנה את ארכו, ולפעמים היא מוסיפה טקסטים משמעותיים לזוג כמו מילים שנאמרו בחופה או שיר שהיה לו חלק באירוע או בחיים של הזוג, ולעיתים גם קישוטים עדינים בסגנון סקראפי, שאת חלקם היא יוצרת בעצמה עבור אותו אלבום.

 תהליך העבודה על אלבום לוקח עד 5 שבועות מרגע שמיכלי מקבלת את התמונות שבחר הזוג ועד שהיא שולחת סקיצה ראשונית. אחרי הסקיצה הראשונית ישנם שני סבבי תיקונים שבהם היא עושה שינויים לפי בקשת הזוג. אורך השלב הזה תלוי בזוג עצמו, ובסופו האלבום המיוחל נשלח להדפסה.

 עיצוב אלבום חתונה

עיצוב: בפרטימים

צילום: שחר דרורי