מה שאני הכי אוהבת בפוסט הזה הוא העובדה שהוא מושלם לכולם: אם אתם מחפשים מתנות לאורחים לחתונה או מתנה לאורחים בחג, אם אתם מחפשים מתנה לבן או בת הזוג, אם אתם רוצים לערוך סדנה לחברים או אם אתם חוגגים יום הולדת לילדים- ההכנה פשוטה, החומרים זולים והתוצאה מהממת- תראו בעצמכם.

אם תבחרו להכין את מסגרת התמונה במסגרת סדנה, אני מעריכה שעם ההסברים הפרונטליים הפעילות תארך כשעה. אם אתם מחליטים לקחת את הרעיון ולהפוך אותו לפס ייצור מתנות לחתונה או מתנות לאירוע אחר, אני מעריכה שההכנה של כל מסגרת תיקח כ-10 דקות רבע שעה, אבל זה רק בתנאי שיהיה לך פס ייצור עם כמה מתנדבים, על חלוקת העבודה אפרט בהמשך הפוסט.

מתנות לאורחים

חומרים:

קרטון אפור- במקרה של מספר מסגרות מצומצם אפשר להשתמש בקופסאות דגני בוקר (כמספר המשתמשים) במקרה של ייצור "המוני" הייתי ממליצה לרכוש קרטון אפור מחנויות יצירה מתמחות
דבק
סרגל
מספרים
עיפרון
ספר ישן, עיתון, גליון נייר צבעוני
חומרי קישוט: כפתורים, נצנצים, וואשי טייפ, גזרי נייר וכל מה שעולה על רוחכם

מתנה לאורחים

הכנה:

שימו לב: הוראות ההכנה הן עבור מסגרות שמתאימות לתמונות בגודל 10X15 ס"מ.

1. אם אתם משתמשים בקרטון של דגני בוקר, פתחו בזהירות את הקצוות המודבקים וגזרו את הקופסה משני צדדיה המקופלים, כך שיווצרו 2 משטחי קרטון. אני השתמשתי באריזת קרטון שגודל הפאה הרחבה שלה היה 22 ס"מ רוחב, 30 ס"מ גובה (לדעתי זו אריזת דגנים סטנדרטית).
אם משתמשים בקרטון אפור, חותכים 2 משטחים: האחד 22X34.5 ס"מ והשני 22X26 ס"מ.
שימו לב: כל הקיפולים יעשו כשהצד האפור הוא הצד החיצוני.

הנחיות

 

2. משטח המסגרת: קפלו את משטח הקרטון אחרי 15 ס"מ(הפס המקווקו מסמן קיפול). שימו לב שחלק ג' נוצר כתוצאה מקיפול שנעשה ע"י היצרן.

3. במשטח המסגרת פתחו חלון בחלק א'. השאירו מסגרת- עובי הפס העליון והתחתון 3 ס"מ, עובי הפס הימני והשמאלי הוא 3.5 ס"מ. (זה בהנחה כמובן שרוחב משטח הקרטון הוא 22 ס"מ).

מתנות לאורחיםשרטטו את חלון המסגרת במרכז וחרצו בתוכה חריץ עם מספרים. חתכו דרך החריץ את החלון כולו.

מתנה לאורחים

4. משטח הבסיס: קפלואחרי 15 ס"מ.

מסגרת לתמונה מתנות לאורחים5. בשלב זה קשטו את המסגרת. במקרה הזה הדבקתי רצועות קרועות של ספר ישן מסביב למסגרת. כדי ליצור מראה טבעי יותר, תנו לרצועות השונות לעלות זו על זו. אפשרויות קישוט נוספות הן: רצועות נייר צבעוני, רצועות עיתון, צביעה בגואש או אפילו ספריי צבע.

מסגרת לתמונה6. לאחר סיום הדבקת הרצועות מומלץ לקפל את הקצוות שבולטים החוצה ולהדביק מאחורי המסגרת. כדי להקל על הקיפול בפינות מומלץ לעשות חתך אלכסוני.

הכנת מתנה לאורחים7. קחו את משטח הבסיס וסמנו  שני פסי דבק לרוחבו של  משטח הגדול ד', אחד למעלה ואחד למטה.  שימו לב לא לדביק גם את הצדדים, אחרת לא נוכל להכניס לתוך המסגרת תמונה.

מתנה לאורחים8. הדביקו את המסגרת על פסי הדבק של משטח ד', כך שתהיה חפיפה רק בין המסגרת למשטח ד' וקצה ב' יבלוט.מתנה לאורחים9. סמנו פס דבק על רצועה ג', קפלו את הקונסטרוקציה והדביקו את רצועה ג' כשהיא על הקצה, אבל מונחת כולה על רצועה ה'. כך נוצר משולש שבאמצעותו עומדת המסגרת.

10. כעת קשטו בוואשי טייפ, כפתורים, גזרי נייר וכל מה שעולה על רוחכם.

מסגרת לתמונה

10. עכשיו אפשר להכניס למסגרת תמונה, ברכה ואפילו מספר שולחן.מתנות לאורחים

לכל מי ששוקל להכין מסגרות לתמונות בתור מתנות לאורחים בחתונה, ההמלצה שלי היא לעשות פס ייצור באמצעות משפחה או חברים לפי התחנות הבאות (סה"כ 7 אנשים. הכפילו בכמוית האנשים בהתאם לצורך):
תחנה ראשונה: חיתוך הקרטון וקיפולו, תחנה שנייה: שרטוט החלון וחיתוך חתך במרכזו, תחנה שלישית: גזירת החלון, תחנה רביעית (שני אנשים): הדבקת רצועות עיתון/נייר/ספר, תחנה חמישית: הדבקה של המסגרת, תחנה שישית: עיצוב והדבקת קישוטים.

מתנות זולות לאורחים

חדי העין שבינכם ודאי הבחינו שהלוגו המופיע על התמונות השתנה. זהו שינוי קטנטן וכמעט בלתי מורגש שמרמז על הבאות. כן, אניקה סופסוף מרעננת ומחדשת את המראה שלה. כדי להישאר מעודכנים ולא לפספס את כל הדברים הטובים שצפויים לקרות פה ממש בקרוב אני מזמינה אתכם להצטרף לרשימת התפוצה של אניקה- ממש כאן, מימינכם.

להתראות בקרוב!