לאחרונה אני שומעת יותר ויותר זוגות שרוצים לקיים חתונה ללא ריקודים. לא כולם אוהבים לרקוד ומרגישים בנח לעשות זאת מול עשרות אם לא מאות אורחים. בעיני יש חשיבות עליונה לתחושות של בני הזוג ביום חתונתם ולכן גם אם ההחלטה מרגישה לפעמים יוצאת דופן, זוג שחושש מריקודים בחתונה שלו, לא חייב לזרום עם הזרם ולהתנהג "כמצופה".

הטיפ הראשון שלי בנושא הוא: לא להשאיר מקום לרחבת ריקודים! בקשו ממפיק או מנהל האירוע שהמקום יאורגן בצורה כזו שלא תישאר רחבת ריקודים שעשויה לגרום לכמה דודים להתחיל לרקד לקולות מוזיקת הרקע. ניתן לפרוס את השולחנות באולם גם על פני הרחבה ובכך לגרום לאורחים להבין שלא יהיו ריקודים בחתונה שלכם.

חתונות צהריים הן ללא ספק הסדר מצוין למי שאינו רוצה לקרוע את רחבת הריקודים. יש משהו בתאורה הטבעית, בכמויות האלכוהול המעודנות ובתחושה של האנשים שקצת מפריעה לריקודים סוערים. עם זאת, בין אם בחרתם בחתונת צהריים ובין אם בחרתם בחתונת ערב, חתונה ללא ריקודים עשויה לפעמים להרגיש קצת כמו אירוע בריתה. מה אפשר לעשות כדי להימנע מהתחושה הזו? לפניכם מספר רעיונות:

שירה בציבור
שירה בציבור לא חייבת להיות באווירה זקנה. כבר כמה שנים טובות נערכים ערבי שירה בציבור משובחים ביותר, במתכונת "בירה ונשירה". שילוב של מוזיקה ישנה ומוזיקה חדשה יכול לחבר בין כל אוכלוסיות האורחים ולהפוך לאירוע מחמם לב.
כאשר בוחרים בקונספט הזה, חייבים להקפיד על עורך ערב שירה מוצלח במיוחד, כזה שיעזור לאנשים לעבור את שלב ה"הלם" ולהצטרף בכיף אל השירה. כתוספת אפשר אפילו להכין שירונים מעוטרים שהאורחים יוכלו לקחת איתם כמזכרת מהאירוע.
חתונה בלי ריקודים

http://www.rachaelraymag.com

להקה
ניתן לבחור בלהקה שתנגן מוזיקה טובה ושקטה: להיטים מוכרים או לחלופין מוזיקת עולם. חשוב מאוד שהביצועים של הלהקה יהיו טובים, בעיקר כי ההאזנה למוזיקה היא העיקר והיא אינה מוסחת על ידי סערת הריקודים.

אומן תלפטיה
על פניו זה נשמע קצת זול, אבל אומן תלפטיה מוצלח יכול להעביר מופע אינטלגנטי, מרתק ומרגש. יתכן וישר עולה לנגד עיננו קוסם עם כובע ושפן אבל מצד שני תמיד אפשר לחשוב על אומן תלפטיה כמו נמרוד הראל שמסוגל להמם קהל שלם. כדי להפוך את המופע לאישי יותר, אפשר לערב קטעי תלפטיה עם הזוג ובני המשפחה הקרובים.
אמן טלפתיה

http://piccsy.com

הרצאה בנושא זוגיות
קיימים כיום בשוק המון הרצאות זוגיות מצוינות שמועברות על ידי זוגות נשואים, יועצים, סקסולוגיים ואפילו סטנדפיסטים. הרצאה מעניינת, סוחפת ולא כבדה מדי עשויה להפוך את הערב למעניין למדי. יתכן וההצעה קצת פחות מתאימה לאורחים צעירים ולכן כדאי לדאוג להם לעיסוק אחר (מפעיל או פינת יצירה) בזמן ההרצאה.

יוגה צחוק
יתכן והקונספט הזה הוא לגמרי אקסטרים עבור אנשים מסוימים, אבל אם נראה לכם שהאורחים שלכם קלילים ובעלי מזג נח, אני בטוחה שחתונה שבה תועבר סדנת יוגה צחוק הם לא ישכחו הרבה זמן. יוגה צחוק הינה שיטה שמטרתה להפיג מתחים באמצעות צחוק. השיטה דוגלת בכך שבהתחלה אנחנו מזייפים צחוק, אך בגלל שלצחוק יש נטייה להדביק את האנשים סביבו, מהר מאוד הוא הופך להיות טבעי, משחרר ומחבר בין אנשים.
יוגה צחוק

http://www.veria.com

סטנדפיסט
אם שיטת יוגה צחוק לא תעבוד עבור האורחים שלכם, יתכן שסטנדפיסט יעשה את העבודה. לא חייב להביא סטנדפיסט מוביל בתעשייה, אלא מישהו מתחיל ומבטיח. ההכנה תדרוש מכם סבב בכמה קומדי קלאבס (מה רע?), אבל הומור משובח יכול לעשות פלאים לאירוע. גם כאן אפשר לבקש כמה קטעי סטנדאפ על הזוג והמשפחה הקרובה. אולם חייב לוודא שההומור יהיה בטעם טוב ולא יפגע חלילה באנשים.

סדנת אלכוהול או מזון
כאשר מדובר במעט אורחים יחסית אפשר לערוך סדנה מעניינת בתחומי המזון והלייפסטייל. אם יש מעט אורחים הסדנה יכולה להיות פעילה ואם יש כמות גדולה של אורחים הם יכולים להאזין, לצפות וללמוד אודות נושאים כגון: יין, אלכוהול, בשר, שוקולד, קינוחים וכו'. ניתן לשלב את הארוחה שתוגש במהלך הערב יחד עם הסדנאות. לדוגמא: הגשת מנות שיוכנו ע"י השף בנוכחות האורחים.

שחייה בבריכה
אפשר לעשות מסיבת בריכה עליזה ללא צורך בריקודים: מתנפחים צבעוניים, קוקטיילים קלילים ושמשיות יכולים להפוך את החתונה למגניבה ביותר. מצד שני, אני לא בטוחה שזוג שלא אוהב לרקוד בפרהסיה, יהנה מלהסתובב בבגד ים מול האורחים שלו.
מסיבת בריכה

 

http://blog.hwtm.com

פינות סתלבט
אפשר לתכנן את האירוע כך שלא יהיה פורמלי ובמקום השולחנות הסטנדרטיים, יכיל הרבה פינות "זולה" וסתלבט בהם יוכלו האורחים לשבת בנוחות ולשוחח. מוזיקה שקטה ומטעמים שיזרמו בין הפינות יסייעו לאווירה הקלילה. חשוב להקפיד לדאוג שלאוכלוסייה המבוגרת יהיו שולחנות וכסאות נוחים.
חתונה ללא ריקודים
http://www.pinterest.com

אני מקווה שהרעיונות אפשרו לכם להבין שאפשר לערוך חתונה מגניבה גם ללא ריקודים. אל תכלאו את עצמכם בתבניות המוכרות ואל תהיו מקובעים. לא משנה באיזו אופציה תבחרו, תלכו עם התחושות שלכם, כי זה לא משנה מה תכלול החתונה אלא מה תהיה האווירה וכיצד אתם תרגישו בה.

צריכים סיוע בהפקת אירוע ללא ריקודים? מוזמנים לפנות לאניקה.