אחד הדברים שאני קצת מצטערת עליהם כשאני חושבת על החתונה שלנו, היא היעדר קונספט. לפני שנתיים וחצי חתונת קונספט נשמעה לי כמו מונח מנופח, פלצני שנועד כדי לסחוט עוד ועוד כסף מהזוג. בדיעבד אני מבינה שזו הייתה אי הבנה די רצינית שלי והייתי שמחה לעזור לכם להימנע ממנה.

אז מה זה בכלל קונספט? 
קונספט הוא פרויקט או יצירה המגובשים רעיונית. כלומר כאלה שעומד מאחוריהם קו רעיוני אחיד. כשאנחנו מדברים על אירוע קונספט או חתונת קונספט, הכוונה היא לאירוע שיש בו קו אחיד שנוגע לתוכן האירוע, המקום בו הוא נמצא, הסגנון והעיצוב (כולם יחד או רק כמה מרכיבים).

בדרך כלל המושג אירוע קונספט, כנראה בגלל השימוש במונח לועזי, עשוי לגרום לנו להרגיש אי נוחות או רתיעה. המושג מעורר בנו אסוציאציות של זוהר, בזבוז כספים, ראוותנות ואיך לא פלצנות. אבל אם נחשוב על העניין לעומק, הרי שאירוע בעל קו מנחה או רעיון מגובש לא חייב להיות מנכר עיניים או ראוותני ולא לעלות יותר מחתונה "רגילה". אירוע בעל קונספט מסוים הוא פשוט הרמוני יותר וגם אם נדמה לנו ש"אף אחד לא שם לב שהעניבה של החתן תואמת למפיות על השולחן", מדובר על הרגשת הרמוניה כללית שמקבלים האורחים גם מבלי להבחין בכל פרט ופרט.

חתונת קונספטwww.jpoconcepts.com

איך מגבשים קונספט?
החכמה באירועי קונספט היא לחשוב על רעיון ולתכנן אותו לפרטים כמה שיותר זמן מראש, ככל שנקדים לחשוב על קו רעיוני, כך יהיה לנו סיכוי לכסות כמה שיותר פרטים שיש להם פוטנציאל להשתלב בקונספט.
את הרעיון לקונספט אפשר לשאוב ממקורות שונים: צבעים אהובים, תחביב של אחד מבני הזוג, מקום העבודה, עיר או מדינה אהובות, בילוי אהוב, זכרון ילדות, עונות השנה, קרבה לחג מסוים, חיבה לצורה גאומטרית מסוימת או לפריט מסוים ועוד. זכרו שקונספט לא חייב להיות "מפוצץ" כמו חתונה בסגנון לאס ווגאס בשנות ה-20, הוא יכול להיות גם קונספט של צבע צהוב שאהוב על הכלה או קבוצת הכדורגל שהחתן אוהב. מיותר לציין ששני בני הזוג צריכים להתחבר לרעיון ולהרגיש איתו בנח.

יש רעיון, מה הלאה?
למעשה האירוע שלנו מלא במרכיבים קטנים וגדולים שיכולים להיות קשורים ישירות לרעיון המקשר. כמעט כל מרכיב באירוע, מסגנון האוכל ועד הגרביים של החתן, ניתן לקשר לקונספט הכללי. אם תפרטו את כל מרכיבי האירוע על דף (תוכלו להיעזר ברשימה הזו שפרסמתי בעבר), תראו שכל מרכיב בחתונה יכול להיות מושפע מהקונספט ויחד עם זאת לעלות לכם את אותו סכום הכסף.

חתונת קונספטwww.jpoconcepts.com

כמה רעיונות ליצירת קונספט:

מוצרי נייר
את ההזמנות אתם הולכים להדפיס ממילא, את העיצוב שלהן אפשר בקלות לקשר לקו הרעיוני של האירוע יחד עם מוצרי נייר משלימים כגון: מעטפות, מדבקות לסגירת המעטפות, פתקי הושבה ואפילו מספרי שולחן. הקונספט נוצר כאשר לכולם יש עיצוב דומה.

ביגוד
אם הקונספט שלכם קשור לצבע מסוים תוכלו בקלות לשלב אותו בביגוד שלכם: צבע החליפה, צבע העניבה, הכיפה, צבע הגרביים או הנעליים. הכלה יכולה לשלב חגורה או סרט בגוון הרצוי או סיכה צבעונית לשיער.
אם הקונספט קשור לדמות מסוימת תמיד אפשר לשים סיכה על ד"ש הבגד ולבחור בעניבה, כיפה או גרביים עם איור הדמות.

עיצוב
קודם כל ניתן לשחק עם הצבעים של המפות והמפיות לפי הקו הרעיוני. מעבר לזה, אם מחליטים גם לעצב באמצעות מרכזי שולחן ופרחים ניתן לבחור בפרחים בצבעים תואמים.

אטרקציות, קשקושים ומתנות לאורחים

גם את האטרקציות, הקשקושים לרחבה והמתנות לאורחים, אם מחליטים שיש כאלה, אפשר להתאים לקונספט. לדוגמא: חתונה בניחוח אביבי תראה נהדר עם דוכן פרחים או עציצי תבלין כמתנה לאורחים. חתונה על חוף הים ממש דורשת כפכפי אצבע בתור מתנה לאורחות המרקדות.

אלמנטים נוספים
אפשר גם לגוון עם סגנון האוכל וכן עם המוזיקה (לפחות זאת בקבלת הפנים) בהתאם לסגנון. אם בוחרים בקונספט "הודו" למשל אפשר להכניס אלמנטים הודי באוכל וכן מוזיקה הודית.

 חתונת קונספטwww.jpoconcepts.com

אתם יכולים לראות שחתונת קונספט לא חייבת לדרוש אקסטרה תקציב או להיות ראוותנית במיוחד. אומנם גיבוש קונספט דורש מחשבה תחילה, אבל בעיני מאוד מאוד שווה את התחושה ההרמונית והמושקעת שהוא נותן.

אם אתם חושבים על קונספט מסוים לחתונה שלכם ונתקעתם ביובש רעיוני, אתם יותר ממוזמנים להתייעץ איתי.