ידיד שלי פנה אלי בפניה זועמת על כך שאני מכניסה אותו לצרות עם פרחי "השבת" שלי. אלה אותם פרחים שאני נהנית לצלם ולהעלות לפייסבוק שלי בכל שישי בבוקר ולאחל לחברי ובעיקר לעצמי סופ"ש נעים ורגוע.

אשתו מסתבר זוכה לראות לא פעם את הפרחים המדוברים וכועסת עליו שהוא, שלא כמו בעלי, אף פעם לא מביא לה פרחים לשבת.

"ובכן" עניתי לו, "יש לה שתי טעויות. האחת- בעלי לא מביא לי פרחים לשבת. השנייה- למה היא בכלל טורחת לחכות שאתה תביא לה פרחים לשבת, שתביא לעצמה!".

 

השראה פרחים

 

בעלי שיחיה, הוא גבר אשכולות משכמו ומעלה, מכרכר ודואג, מפתיע ומפנק, אבל רק מתי שזה בא מרצונו החופשי. לא ימי אהבה, תאריכים היסטוריים, רמזים ותחינות יגרמו לו לעשות מחווה רומנטית עבורי. רק רעיון, יוזמה או רצון שלו. וכשמתחשק לו, זה תמיד הכי, הכי, הכי.

על כן אנוכי, חובבת פרחים ומנוסת רצונות חופשיים, החלטתי לקחת על עצמי הוצאה שבועית של 30 שקלים ולהתפנק בזרון קטן לשבת. כן, הולכת בשתי רגליי או ארבעת גלגלי אל הסופר (יש להם זרים לא רעים) או אל דוכן הפרחים וקונה לעצמי חבורה של שכיות חמדה שממלאות לי את הלב ומשמחות לי את הנפש.

 

פרחים לבית השראה

 

פרחי "השבת" שלי הם נרות השבת שלי- מפרידים בין החול לקודשו של סוף השבוע. פשוט כיף גדול לקבל את הסופ"ש עם זר פרחים על השולחן ועוד יותר כיף להעביר כך את המשך השבוע. הפרחים נפתחים לאיטם, מגלים עוד עלה כותרת ועוד אבקן, משנים את צבעם וצורתם ואם מטפלים בהם ממש טוב, גם מצליחים להישאר רעננים לשבוע נוסף.

 

קני פרחים לשבת


אז איך מטפלים יפה בזר?

מפרקים את הזר ומנקים את כל גבעולי הפרחים מעלים עד לגובה 2/3 מהגבעול- עלים הם כר פורה להתפתחות חיידקים שיסתמו את התעלות המים של הפרחים ויסריחו את המים.
חותכים את כל הגבעולים בגובה המתאים לאגרטל באלכסון. כך הגבעול לא נסתם כשהוא שעון באגרטל.
מוסיפים למים כמה טיפות אקונומיקה (לחיטוי נגד חיידקים במים).
ממלאים מים כך שרק החלקים של הגבעולים נטולי העלים יהיו טבולים במים.
מחליפים מים (עם כמה טיפות אקונומיקה) אחת לשלושה ימים.


השראה פרחים

 

ואם כבר פרחים, אז זה לגמרי מתקשר אצלי לאביב המתעורר בחוץ. מזמינה אתכם לעוד פינוק של התחדשות ופריחה- הפוסט של קולגה שלי עדי מאור סיסו, אשת אשכולות בעצמה, שהיא לא רק מאפרת , אלא גם בעלת בית ספר לאיפור באינטרנט ומעבירה סדנאות לאיפור ותדמית לנשות עסקים. עדי ממליצה  איך לבחור לעצמך את האיפור הנכון באביב?