את הגר שמיר, גרושק'ה, יצא לי להכיר לראשונה על גבי דפי הפייסבוק. נשימתי נעתקה כשראיתי לראשונה איך הגר הופכת את המונח "עיצוב אירועים" לחגיגה קסומה ומופלאה.

אירוע מעוצב

צילום: מאמא צלמים

לא יכולתי לעצור ושלחתי לה מסר מפרגן בפייסבוק, מאז עברו כמה חודשים והגר המשיכה לעצב עוד כמה וכמה אירועים נפלאים. לכבוד סיום עונת 2013 ותחילת עונה 2014 החלטתי לפרגן לכם כמה רגעים של קסם made by גרושק'ה.

עיצוב אירועים כפרי

צילום: מאמא צלמים

הגר שמיר, 28, נולדה במושב אלוני אבא בעמק יזרעאל ובגיל ממש צעיר עברה עם משפחתה, בת יחידה בין 4 בנים,  לקיבוץ כפר סאלד שבעמק החולה.  "מגיל צעיר אהבתי להסתכל מסביב, על נופים: שדות, מטעים, הרים, נחלים ודברים יפים שמעלים חיוך".

עיצוב אירועים כפרי

צילום: הגר שמיר

הגר תמיד נמשכה לתחום היצירה והאומנות: "גם מבחינת לבוש, אני עוד זוכרת איך "העזתי" לבוא לבית הספר הקיבוצי בחצאית ושמלות וכמה הערות קטפתי על הדרך, אבל אני הייתי בשלי."

עיצוב אירועים רומנטי

צילום: הגר שמיר

היא חלמה להיות מעצבת אופנה והיה לה ברור שאחרי הצבא והטיול הגדול היא הולכת ללמוד בשנקר. היא עברה למרכז, החלה לעבוד ולחוש מקרוב את תעשיית האופנה והבינה שזה לא המקום שלה. "לבסוף, שמעתי מחברה על תחום הפקת ועיצוב האירועים שמאוד קרץ לי והלכתי ללמוד אותו במכללה פרטית, במקביל כבר התחלתי לעבוד בתחום. בנוסף לעיצוב אירועים, למדתי גם הום סטיילינג ומבחינתי זה תחום שמתחבר נהדר עם עיצוב אירועים. זהו תחום מקביל, שבו אני מעצבת בתים פרטיים, חללים, עסקים וכמובן- אירועים."

עיצוב אירועים

צילום: הגר שמיר

עיצוב אירועים רומנטיצילום: גלעד בן שץ וניר לביא

אירוע מעוצב

צילום: עדי פרץאירועים מעוצבים

צילום: עדי פרץ

היא התחילה את הקריירה כמעצבת הבית בגן אירועים: "ניסיתי, בדקתי, טעיתי ולמדתי. בעיקר הבנתי שאני רוצה לעצב בסגנון שלי- וינטג', כפרי ורומנטי."

ההחלטה לעצב בסגנון כפרי גררה הרבה תהיות: "שאלו אותי למה אני לא פתוחה לעוד סגנונות עיצוב ומקבעת את עצמי.  אבל אני בשלי, הידיים שלי לא יודעות לעשות אחרת." בגיל 25 עם הרבה שמחה בלב ואומץ לא מוסבר, פתחתי את העסק שלי "גרושקה-עיצוב אירועים וסטיילינג" בגליל.

אירוע מעוצב

צילום: מימי וידר

עונת האירועים האחרונה (2013) פתחה עבור הגר נישה חדשה- עיצוב אירועים במקומות לא קונבנציונלים: חצרות של בתים, בבריכה של הקיבוץ, בגן לאומי, באמצע היער ועוד. הקמת אירוע מא' ועד ת' ובסופו קיפול וחיסול, כאילו לא היה.  במקביל המשיכה הגר לעצב גם בגני אירועים ומקומות בוטיק מיוחדים בכל הארץ.

עיצוב אירועים

צילום: מעיין דיסקין

"אני מגיעה לעבודה הזאת עם אהבה מאוד גדולה לתחום העיצוב, לאנשים ובכלל לאהבה. החיבור בין בני הזוג לביני חשוב לי מאוד. אני מרגישה שותפה מלאה לתהליך של היום הגדול שלהם. אני מעניקה את מירב התשומת לב לחלומות שלהם ולויז'ן העיצובי שלהם".

עיצוב אירועים רומנטי

צילום: מעיין דיסקין

לפני כל פגישה עם זוג חדשה מבקשת הגר מהזוג, טוב בעיקר הכלה, להכין לוח השראה עם תמונות של עיצובים אהובים, סקלת צבעים, קונספט, מה חשוב שיהיה ומה פחות וכמובן התקציב שעומד לרשותם.

עיצוב אירועים כפרי

צילום: רז רוגולסקי

הגר מאוד אוהבת כשלזוגות יש מחשבה עיצובית ורעיונות משלהם: "רוב הפעמים כשהזוג בוחר לעבוד איתי, הוא מכיר את העבודות שלי ואת זה הוא רוצה. אז לפעמים  האירועים נראים מאוד דומים. הכי מרגש אותי לראות תמונות מהעיצובים שלי בלוח השראה שלהם, זו ההוכחה עבורי שאני במקום הנכון. יש גם מקרים שהזוג ואני לא באותו ראש ואני אומרת את זה מיד. אני לא רוצה שהזוג יתבאס ואני ארגיש שאני לא פועלת מהמקום הנכון."

אירוע מעוצב

צילום: מאמא צלמים

הגר לא אוהבת לקחת "חצי עבודה" כשהזוג מביא חלק מהעיצוב בעצמו: "אני לא מאמינה בזה. אני בעלת מקצוע ומעניקה את כל החבילה במקצועיות רבה. העיצוב זה השם שלי ואם פתאום בני הזוג שלא מבינים בפרחים או בכלים, יביאו משהו שלא יראה לי, זה עלול להרוס את הכל."

עיצוב אירועים וינטג'

צילום: אורלי ניר פרל

הגר מאמינה בעיצוב אקולוגי, "פעם, הייתי מדריכת טיולים וזה נשאר בי" ולכן רוב הציוד שלה הוא מחומרים ממוחזרים: "פחיות שימורים שאני צובעת כל אירוע מחדש, צנצנות ששימשו בעבר למשהו אחר, ארגזי עץ מעץ ממוחזר, מסגרות ועוד. בכל פעם מחדש אני מחפשת עוד ציוד, עוד משהו שאוכל להוציא מהקשרו ולעצב באמצעותו באירוע."

אירוע מעוצב

צילום: מימי וידר

הגר מאוד מחוברת לאדמה, לטבע ולנופים של ישראל: "אם לא הייתי מעצבת, הייתי מדריכת טיולים. העבודה שלי עם העיצוב והפרחים בכל מיני מקומות מקסימים בארץ- זה השילוב הראוי מבחינתי".

אירוע מעוצב

צילום: אורלי ניר פרל

המחמאה הכי גדולה עבורה היא לשמוע מילים טובות על אירוע מאנשים שהיו באירוע ולא ידעו שהיא זו שעיצבה או אנשים שלא ראו אותה באירוע אבל ידעו לזהות את טביעת האצבע שלה בעיצוב.

עיצוב אירועים וינטג'

צילום: עדי פרץ

הגר מסכמת את עונת 2013: "עכשיו כשהעונה נגמרה ועונה חדשה בפתח (כבר נסגרים לי תאריכים ל2014), הראש כל הזמן עובד על רעינות ועיצובים חדשים ומפתיעים. אחרי שהתאהבתי בכל כך הרבה זוגות, אנשים ומקומות, אני טסה להודו לנוח, לחשוב, לחדש מאגרים ורעיונות ולהתאהב קצת בעצמי".

עיצוב כפרי

צילום: עדי פרץאירוע מעוצב

צילום: הגר שמירעיצוב אירועים וינטג'

צילום: גלעד בן שץ וניר לביא

אם גם אתם התאהבתם בעיצובים המהממים של גרושקה, אתם מוזמנים ליצור איתה קשר. היא אומנם טסה לחופשה קצרה, אבל תשמח להיפגש אתכם כשתשוב.