בתקופה האחרונה המונח וינטג' מוזכר בכל מקום ולי אישית מזכיר אוטומטית רגעי קסם ורומנטיקה.  הוא הפך להיות שגור בפיות רבים והוא גם טרנד לוהט  בעולם האופנה והעיצוב. וינטג' אמיתי מתייחס לפריטים היסטוריים מהעבר, כאלו שעוברים מדור לדור. פריטים שמספרים סיפור אישי ונוצרים בתוכם תקופה אחרת. תקופת ההתארגנות וההערכות לחתונה מוציאה מאיתנו לא פעם כמיהה למשהו אחר, משהו עמוק עם היסטוריה, סיפור מעניין וערך מוסף. הרצון והגעגעועים ל"פעם" מתבטאים אצל כלות רבות בענידת תכשיטים ישנים שירשנו מההורים או הסבים אבל יש גם מי שרוצה לעטוף את עצמה ביום חתונתה באותם רגעי קסם ורומנטיקה של הוינטג' מכל הכיוונים, למשל עם שמלת כלה וינטג' אמיתית. בדיוק לאותן הכלות נועד המותג החדש-ישן "נדוניה".

שמלת כלה וינטג'

מיטל סיון שני היא מעצבת טקסטיל בהכשרתה ואוצרת פריטי וינטג' מאז שהיא זוכרת את עצמה. מיטל הקימה את סטודיו "נדוניה" בקיבוץ גבעת חיים איחוד ובו היא אוצרת שמלות ואביזרים לכלות מתקופות ומקומות שונים בארץ ובעולם. כל הפריטים בסטודיו הם מאה אחוז וינטג' אמיתי, משנות ה-20 עד שנות ה-70 אשר טופלו ונשמרו באהבה עד היום.

שמלות כלה וינטג'

מיטל מספרת ש: "וינטג' אני אוהבת מאז ומתמיד. החיבור בין וינטג' לכלות הגיע מהרגע שבו הייתי צריכה לתכנן את החתונה שלי וכמובן למצוא לעצמי שמלה. אני התחתנתי בשמלת קטיפה מקורית משנות ה-20 בצבע זהב. את התכשיטים רכשתי בחנויות של עתיקות ואת ההזמנה, המודפסת על גבי בד,עיצבתי בעצמי. החיפוש אחר השמלה ושאר האלמנטים המעוצבים מסביב כמו חופה והזמנות הביאו אותי לפתוח את הסטודיו שלי שכשמו כן הוא- אוסף וינטג' לכלות."

שמלת כלה וינטג'

מיטל ביום חתונתה

בסטודיו נדוניה מיטל זוכה לשלב את שתי האהבות הגדולות שלה- טקסטיל ווינטג'. היא מצהירה ש"אין כמו שמלות ואביזרים לכלות כדי לראות, לגעת ולהתענג על ויטנג' אמיתי. איכות הטקסטיל, הגזרות והתפירה של פעם היא מדהימה."

שמלות כלה וינטאג'

מיטל אוספת ואוצרת את הפריטים לכדי קולקציה ולוק מושלם ליום החתונה. הפריטים מגיעים משווקים בארץ ובעולם, מחנויות יד שניה, מאוספים ומציאות. הם כולם מטופלים היטב:  עוברים כביסה, ניקוי ושחזור של חרוזים ורקמות בהתאם לצורך. "אני משתדלת להביא פריטים במצב מצוין שלא מצריכים עבודות תיקון מסובכות, וזאת משום שאין הרבה בעלי מקצוע שיכולים לעשות עבודות תיקונים כאלה כיום."

שמלות כלה וינטג'

לצורך תיקונים והתאמות לכלות שמגיעות, מיטל עובדת עם תופרת מקצועית, אבל מצהירה שלא תמיד ניתן לעשות התאמות בתפירה: "חבל לי נורא לפגום באיכות ובעבודת יד של שמלות חרוזים משנות ה-20 למשל. במידה ואי אפשר לעשות התאמות  למידה או שרוצים משהו בסגנון אבל קצת אחר, אני מציעה אופציה של חיפוש ממוקד עבור הכלה, הסגנון, השנים והצבע שהיא יותר מתחברת אליהם. בוינטג' אין 100% התאמה ואין שמלה הזהה בדיוק לרעותה, אך ישנם פריטים דומים שאפשר להתאים. להתאמה אישית מההתחלה נדרש זמן, לכן רצוי לקבוע איתי מספיק זמן מראש כדי להגיע להתאמת הלוק המושלם."

שמלת כלה וינטאג'

בימים אלה ממש מחדשת מיטל את קולקציית שמלות הכלה שלה (עם שמלות ישנות ומדהימות) ומכינה עבורכם אירוע Pop-Up Sale בין התאריכים 27/10-1/11. בתאריכים אלה תתאפשר השכרת שמלות כלה וינטג' מקוריות משנות ה-20 עד שנות ה-70 החל מ-500₪ בלבד. כדי להנות מיחס והתאמה אישיים לסגנונכן אתן מתבקשות לתאם איתה פגישה אישית.