חשבתם פעם מה נשאר איתכם אחרי החתונה חוץ מבן הזוג? התשובה פשוטה- תמונות, קומץ זכרונות ואיך לא חשבתם על זה- הכתובה. אנחנו תמיד משתדלים בבחירת צלם שיעניק לנו את התמונות הטובות ביותר, אבל מזניחים את עניין הכתובה, שהיא ממש כמו התמונות, תישאר איתנו לנצח. הפוסט שלפניכם עוסק בכתובות מעוצבות ומביא לכם השראה לעיצובן.

 

כתובה מאוירת

"כתובה מעוצבת- מסורתית אבל מודרנית"

כתובות מאוירות

כתובה מעוצבת בצורות שונות

 

הכתובה המסורתית כוללת התחייבויות אישיות וכלכליות בין בני הזוג. רבים מן המתחתנים בחתונה אורתודוכסית נוטים להתייחס בקלות דעת אל הכתובה שלהם. הנוסח שלה לא תמיד מתאים לבני הזוגות ולהשקפותיהן המודרניות ועל כן היא מהווה תוסף בעל ערך שולי לטקס החתונה. בשל כך מרבית הזוגות מסתפקים בכתובה הסטנדרטית הניתנת על ידי הרבנות.

 

כתובה מעוצבת

כתובה מאוירת בקווים מודרניים

 

כתובה מעוצבת

כתובה מאוירת בצבעי מים עדינים

 

דווקא פריחתן של החתונות הרפורמיות והחילוניות הביאו להתעוררות בעיצובן של הכתובות בין אם מדובר בנוסח מסורתי ובין אם מדובר בברית זוגיות. מאחר והטקסט הינו חופשי, לזוג יש אפשרות לבחור את הכתוב בכתובה וכן לעצב אותה כרצונו.

כתובה מאויירת

כתובה עם נגזרת נייר עדינה

 

חשוב שתדעו שגם בטקס אורתודוכסי עם כתובה מסורתית ניתן לעצב ולעטר את כתובתכם כרצונכם או לרכוש אותה מאומן העוסק בתחום. במקרה כזה חשוב מאוד לוודא שהנוסח על הכתובה זהה לנוסח שניתן ברבנות וכי לא חסרים בטקסט שום אות, סימן או תו, אחרת הכתובה אינה כשרה. שימו לב שיש נוסח לכתובה אשכנזית וכן נוסח לכתובה של עדות המזרח. הנוסח נקבע על פי עדת אביו של החתן.

כתובה מעוצבת

מי אמר כתובה וינטג'ית ולא קיבל?

 

כתובות מאוירות

כתובה מעוצבת בצבעים רגועים

 

יש אפשרות להוסיף לכתובה תוספות אישיות של בני הזוג בדרך התחייבויות ותקוות של הזוג לעתיד או לחלופין להכין כתובה נוספת ואישית יותר. והנושא מוכר ומקובל על הרבנות, אולם לא ניתן להשמיט דבר מן הכתובה המסורתית.

כתובה מאוירת

כתובה מאוירת בעיצוב נקי ומקסים

על גבי הכתובה ניתן להדפיס מראש את נוסחה ואת פרטי הזוג הנישא. יש להשאיר מקום ריק עבור הסכום, התאריך והחתימות בסוף הכתובה שימולאו לפני החופה בפיקוח הרבה עורך את החופה.


כתובה מעוצבת

כתובה צבעונית עם נגזרת נייר

 

כדי להימנע מן האפשרות שהכתובה פסולה, מומלץ להביאה לרב המחתן לאישור ובנוסף אל החופה מומלץ להביא את הכתובה הסטנדרטית מן הרבנות ואת העתקה, אם תתגלה טעות כלשהי.

כתובות מעוצבות

ככתובה מעוצבת וייחודית

 לרגע קטן, הצטערתי שלא חשבתי בזמנו על כתובה מעוצבת ואישית, ומה דעתכם?