פוסט החתונה שלפניכם הוא לא רק פוסט בניחוח חו"ל, אלא פוסט אודות חתונה קטנה, שנערכה בגרמניה בה נישאו זוג חברים גרמנים שלנו- אווה וטינו. למעשה המונח חתונה קטנה אינו מוכר לגרמנים, מכיוון שסדר הגודל של חתונות רגילות בגרמניה, שונה לחלוטין מסדר הגודל של חתונות בארץ, אבל על זה בהמשך.

את אווה הכיר בעלי לפני למעלה מ-12 שנים במשלחת ערים תאומות בתיכון ומאז הם בקשר. בעלי ביקר אצל אווה כבר 3 פעמים וממש החודש הסתיים ביקור הגומלין של אווה ובעלה הטרי שבחרו לבלות את ירח הדבש שלהם בישראל (כן, כן!).

הכירו את אווה:

חתונה קטנה

ואת טינו:חתונה בחו"ל

אווה וטינו נישאו ב13/10/12 ביום שבת שמשי, שהיה הפתעה נעימה לכולם שכן חודש אוקטובר בגרמניה מתאפיין בלא מעט ממטרים.

חתונה בגרמניה

חתונה חו"ל

חתונה בגרמניה

סדר היום של החתן והכל מתחיל בהתארגנות לחתונה. בתום ההתארגנות מבצע הזוג את ה"מפגש" המסורתי וסדרת צילומים מקדימים- רצוי בקרבת הבית, כאשר בסוף גם המשפחה הגרעינית מצטרפת לצילומים.

חתונה חו"ל

חתונה חו"ל


חתונה חו"ל

שמלות כלה קצרות נפוצות מאוד בגרמניה ומכונות "שמלות כלה אזרחיות". העלות של שמלות הכלה כל כך נמוכה בהשוואה לעלות השמלות בארץ, עד שנותרתי פעורת פה לכמה דקות ארוכות כשאווה סיפרה לי על המחירים. אווה בחרה ללבוש שמלה עם סרט סאטן שחור כדי לשבור את הלובן הכלתי המסורתי. הזר שלה היה מורכב מגבסניות ומפרחי billy balls האהובים עלי במיוחד. פרחי ה-billy balls גם עיטרו את שיערה.

חתונה קטנה

חתונה בגרמניה

 

חתונה קטנה בניחוח חו"ל

צילומים מקדימים

חתונה קטנה

בתום הצילומים בסביבות השעה 13:00, נוסע הזוג אל בית העירייה לערוך את טקס הנישואין- האולם בו נערך הטקס יכול להכיל עד 30 איש ולכן מרבית האורחים מחכים לזוג הצעיר ברחבת העירייה. האורחים מתכבדים בגביעי שמפנייה וכיבוד קל. שלא כמו בישראל, בגרמניה ניתן להינשא בחתונה אזרחית, למעשה זו החתונה הרשמית היחידה ש"תופסת" ואילו הטקסים הדתיים הם סימליים בלבד.

חתונה חו"ל

חתונה חו"ל

חתונה חו"ל

חתונה חו"ל

פרט שחשוב לציין הוא, שמספר המוזמנים בחתונה גרמנית טיפוסית מסתכם במקסימום 100 אורחים, כאשר חתונה של 100 איש נחשבת המונית למדי. מרבית האולמות בגרמניה לא מסוגלים להכיל יותר מ-100 אורחים. מאוד משעשע לאור העובדה שבישראל זוגות נתקלים בדיוק בסוגייה ההפוכה- אין מספיק אולמות למספר קטן של מוזמנים.

בתום הטקס האזרחי מקיים הזוג שלל טקסים סמליים כגון גזירת צורת לב בבד באמצעות מספריים קטנטנים ומעבר דרכו כאשר החתן נושא את הכלה.

חתונה קטנה

חתונה קטנה

לאחר מכן, בסביבות השעה 15:00, נוסעים האורחים בשיירה אל אולם האירועים כאשר כל המכוניות מעוטרות בסרט זהה והנהגים צופרים לעוברים והשבים בשמחה.

האולם בו ערכו אווה וטינו את מסיבת החתונה הוא למעשה חלק מחממה אמיתית שחלק ממנה הוסב לאירועים.

חתונה בגרמניה

עיצוב אירוע עצמאי

את העיצוב עשה הזוג לגמרי לבד- הרבה יותר קל לעשות זאת כאשר יש לך "רק" 10 שולחנות. האגרטלים נקנו בשווקים ונצבעו בצבע כחול- כפי שמתואר במדריך הזה.

עיצוב אירוע

המפיות על כל השולחנות היו מפיות בד אישיות עם רקמה של שם האורח.

חתונה עיצוב

כל אורח קיבל סיכת דש עם צבע מסוים לפי השיוך שלו: המשפחה של אווה, המשפחה של טינו, החברים של אווה, החברים של טינו וכו'.

חתונה קטנה

כל מעגל המוזמנים לחתונה תועד בלוח הזה, כך שכולם יכירו את כולם.

עיצוב אירוע

לאחר שמגיעים אל האולם ולפני ארוחת הערב החגיגית נהוג בגרמניה לנשנש עוגה. יותר מכך, נהוג שכל אורח יגיע עם עוגה משלו ושאר האורחים יוכלו לטעום ממנה. אווה וטינו הכינו דגלונים קטנים עליהם יוכל כל אורח לכתוב את מרכיבי העוגה וכמובן את שם האופה המוכשר.

חתונה משפחתיתעוגת חתונה

חתונה קטנה

בדרך כלל מעבירים האורחים את הזמן עד לארוחת הערב במשחקי חברה ושאלות טריוויה על הזוג (say what?!!). אווה וטינו העדיפו שהאורחים יעבירו את הזמן בשיחה וחילקו לאורחים פתקים עם משימות שונות שהיו צריכות להיות מתועדות בצילום. את התמונות המשעשעות ריכז הזוג באלבום למזכרת.

בארוחת הערב נהוג לשאת דברים ע"י נציגי המשפחה והזוג ולאחר מכן, לפצוח במסיבת ריקודים סוערת. וכן, היא יכולה להיות סוערת "רק" עם 100 מוזמנים. ההוכחה הניצחת היא החתונה נמשכה עד 5:30 בבוקר!!! (מ13:00 בצהריים, זוכרים?).

חתונה בחו"ל

אני שמחה מאוד על ההזדמנות שהייתה לי לחלוק איתכם את המידע והתמונות המקסימות של הזוג. לאווה וטינו אאחל אושר, בריאות וזוגיות טובה.

!!!Ich wünschte, Eva und Tino Glück, Gesundheit und gute Beziehungen