אם נפלה בחלקך הזכות לארגן מסיבת רווקות לחברה טובה שעתידה להתחתן בקרוב, הפוסט הזה הוא בדיוק בשבילך. לא אספר פה על רעיונות למשחקים, המלצות על הפעלות או הצעות למתנות אלא על מספר טיפים בסיסיים וחשובים שיהפכו את מסיבת הרווקות לשפויה יותר, נחמדה יותר ומושקעת יותר. בעיני זה הכ-ל בפרטים הקטנים.

*הפוסט נכתב בלשון נקבה מטעמי נוחות אך מיועד לשני המינים

 

איך לארגן מסיבת רווקות

Green Wedding Shoes

חלק א': הכלה אמרה להרים ידיים

חשוב מאוד שאופי המסיבה המתוכננת יתאים לאופי ורצונות הכלה. חשוב לברר איתה את מי היא מתכננת להזמין (האם גם אמא או סבתא מוזמנות?), אילו תכנים היא הייתה רוצה (חשפן? סטייליסטית או בכלל ערב סרטי דיסני?), מידת הגסויות במסיבה (האם ישאלו שאלות מביכות או יוטל צנזור) וכן כללי אסור-מותר אחרים למסיבה.

מעצם היותך מארגנת המסיבה, ההיכרות שלך עם הכלה היא בין הטובות ביותר ולכן תוכלי ליצור תוכן  שיענה על דרישות הכלה. אל תנסי ליצור אווירה פרועה, אם לכלה מתחשק לעשות מסיבת פיג'מות ואל תזמיני חשפן אם הכלה היא בחורה מופנמת וביישנית.

בשלב זה חשוב לתאם עם הכלה ציפיות כלכליות- זו נקודה קצת רגישה אבל מאוד קריטית להצלחת המסיבה וההרגשה הטובה. תשאלי את הכלה האם היא מעוניינת להגביל את את עלויות המסיבה, ולאיזה סכום והאם חשוב לה להקפיד על הוצאות נמוכות, בייחוד אם מרבית המוזמנות הן סטודנטיות שמצבן הכלכלי עדין. לעיתים לכלות יש נטייה לשכוח שהמוזמנות שלהן מוזמנות גם למסיבה, גם לחינה (אם יש) וגם לחתונה עצמה, מה שדורש סכום לא מבוטל של כסף. השכרת וילה ומסאג' לכל אחת עשויים לעלות מאות שקלים וחשוב לברר האם הכלה מודעת לעניין.

אגב, אם הכלה או משפחתה מציעים לשלם עבור מפעיל, מקום האירוע, האלכוהול וכדומה אל תמהרי לסרב. אם הכלה או משפחתה מוכנים לכך ולקחו בחשבון את ההוצאה הזו במגוון הוצאות החתונה, זה עשוי מאוד להקל על המוזמנות מבחינה כלכלית.

מסיבת רווקות

Green Wedding Shoes

חלק ב': אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה

חשוב לבקש מהכלה רשימה מלאה של המוזמנות הכוללת שמות, מספרי טלפון ואפילו מיילים (קל מאוד לתקשר באמצעות רשימת תפוצה כוללת). חשוב לברר את הסטאטוס של המוזמנות הן מבחינה כלכלית (האם מדובר בסטודנטיות למשל?) והן מבחינת עניין (אם מדובר בהרבה מוזמנות שהן אמהות לתינוקות אולי מסיבת צהריים תתאים יותר לסדר היום שלהן?).

עד כמה שזה לא פוליטקלי קורקט, כדאי שהכלה תסמן מי הבחורות שהן Must במסיבה ומי הבנות שפחות קרובות אליה. כך שאם אחת הבנות לא תוכל להגיע, תוכלי להפעיל שיקול דעת האם להזיז את התאריך כי חשוב לכלה שהמוזמנת תהיה, או שבגלל הקרבה הפחותה, יהיה פחות אכפת לכלה שהמוזמנת תיעדר.

אם את מתכננת לתקשר עם המוזמנות באמצעות מיילים המייל הראשון שמומלץ שתשלחי הוא מייל וידוא שכולן אכן מקבלות את המיילים ושזו כתובת המייל העדכנית שלהן. לא חסרים מקרים שהקלדה שגויה של כתובת מייל גרמה לכך שאחת (או יותר) מהמוזמנות הייתה מנוטרלת לגמרי מההתארגנות.

 

חלק ג': Money, Money, Money….

נושא הכסף עשוי להיות נושא רגיש כשמדובר בחתונה ואחת על כמה וכמה במסיבת רווקות. לאחר תיאום עם הכלה לגבי אופי המסיבה, מומלץ לברר עם הבנות לגבי מידת ההשקעה הכלכלית בה הן מוכנות לעמוד, כך שתוכלי לתכנן את המסיבה כאשר סכום הכסף שיש בידך ידוע מראש. המלצתי היא מראש להוריד בחישוב הכספי מוזמנת אחת או שתיים (שאישרו הגעה) ולחשב את התקציב בלעדיהן. כלומר: אם אישרו הגעה 12 בנות וסיכמתן בינכן על השתתפות של 100 ש"ח לאחת. הסכום שעומד לרשותך הוא 1000 ש"ח (ולא 1200 ש"ח). תמיד קורים דברים בדרך שמונעים ממוזמנת אחת או שתיים להגיע וכדאי לבצע תיכנון מראש שיקטין את ההשפעה על העלויות המסיבה במקרה של היעדרות. במקרה "הכי גרוע" כל 12 המוזמנות תגענה ועם היתרה אפשר יהיה לקנות מתנה נוספת לכלה.

חשוב לציין שלרב ההוצאה הגדולה ביותר היא על השכרת מקום לאירוע. הפתרון הזול ביותר הוא לערוך את המסיבה בבית של הכלה, הוריה או של אחת המוזמנות. חשוב להקפיד בתום המסיבה להשאיר את הבית בו התארחתם נקי ומאורגן.

עוד הצעה לחיסכון היא קניית מתנה משותפת מכל המוזמנות. מתנה אישית מכל מוזמנת היא מעמסה כלכלית נוספת, לעומת זאת מתנה משותפת דורשת השקעה כספית קטנה מכל אחת שמסתכמתלסכום די רציני שמאפשר לקנות מספר מתנות שוות למדי לכלה. אפשר להסכים על ברכה אישית מכל מוזמנת כשהמתנה היא משותפת.

מסיבת רווקות

Green Wedding Shoes

חלק ד': הכנות

זה שאת מארגנת את המסיבה לא אומר שהכל צריך ליפול עליך- הסוד הוא חלוקת סמכויות. ערכי רשימת מטלות שצריך לבצע לקראת המסיבה וחלקי אותן בין המוזמנות (ממש כמו שנהוג לחלק את רשימת האוכל). ההמלצה גם באוכל וגם במשימות היא להציג את הרשימה בפני הבנות ולתת להן לבחור את המשימה המועדפת עליהן. מומלץ שלא לכפות על אף אחת אף משימה ואם יש בנות שלא בחרו אחת בעצמן, כדאי לפנות באופן אישי ולשאול אם הן תוכלנה לעזור במשימה זו או אחרת.

ישנן משימות שעדיף שיישארו אצלך כמו בחירת מפעיל, מקום המסיבה וכדומה. אלה משימות קריטיות שישפיעו על אופי המסיבה הרבה יותר מצבע הקישוטים למשל…

 

חלק ה': אוכל

אופי האוכל מושפע מבחירת הכלה, אופי המסיבה והזמן בה היא תתקיים. לרב מומלץ להגיש כיבוד חלבי, שהוא קליל יותר וקל יותר להכנה. גם בגזרת הכיבוד מומלץ לחלק את הרשימה בין הבנות ולתת לכל אחת לבחור מה להכין. יש בנות שמצוינות בקינוחים ויש בנות שהסלטים שלהם מיוחדים וטעימים- מומלץ שכל אחת תכין מה שהיא טובה בו ואוהבת להכין. מי שלא אוהבת לבשל תמיד תוכל להביא איתה בקבוקי שתייה קלה.

אם המסיבה מתקיימת בערב כדאי להצטייד בכמויות אלכוהול גדולות יותר וכן באוכל "רציני" יותר לעומת מסיבה ביום בה מומלץ להגיש בעיקר יין לבן, למברוסקו, קאווה ושמפניה ומאכלים קלילים יותר כגון פירות.

אם שותים אלכוהול "כבד" יותר כגון וודקה או ליקרים מומלץ להצטייד בצ'ייסרים חד פעמיים ואם שותים מבעבעים מומלץ להצטייד בכוסות שמפניה חד פעמיות לאווירה חגיגית יותר.

פעילות למסיבת רווקות

Green Wedding Shoes

חלק ו': סידורים ביום המסיבה עצמו

כדאי מאוד שהכלה תגיע למקום המסיבה אחרי שכל המקום מאורגן ומסודר כדי שתקבל הרגשה של "מלכה".

כדאי לקבוע עם הבנות לפחות שעה לפני הגעה הכלה ולארגן את הקישוטים, האוכל, מקומות הישיבה וכו'. חשוב מאוד אגב, לוודא שיש מספיק מקומות ישיבה לכולן ומידת הצורך להביא עוד כסאות מבעוד מועד.

את איסוף הכסף רצוי ומומלץ לעשות לפני שהכלה מגיעה או בזמן אחר שהכלה לא נמצאת (אם היא במסאג' לדוגמא), זאת כדי שלא תצטרך להיחשף ולהרגיש כל התחשבנות כלכלית שהיא- זה הורס את כל הפאן- תודו!

חלק ז': מהלך המסיבה

בין אם יש מפעיל חיצוני ובין אם לאף את המסיבה מומלץ להתחיל בהרמת כוסית חגיגית שתדגיש את התחלת המסיבה- כדאי שנציגה אחת תישא ברכה קצרה שתפתח את המסיבה. לאחר מכן מומלץ לעשות סבב היכרות במידה והמוזמנות לא מכירות זאת את זו בה כל מוזמנת תאמר את שמה ומהיכן היא מכירה את הכלה.

השלב המומלץ הבא הוא האוכל. בדרך כלל מוזמנות נוטות להגיע למסיבה רעבות ומומלץ לפתור את הנקודה הזו בהקדם, גם לטובת שתיית האלכוהול.

את הפעילות האומנותית בין אם היא חיצונית ובין אם היא פנימית מומלץ להתחיל כשעה לאחר הגעת הכלה.

איך מארגנים מסיבת רווקות

Green Wedding Shoes

 חלק ח': מה שהיה במסיבה, נשאר במסיבה

מעבר לווידויים מביכים של המוזמנות או הרפתקאות עם חשפן נועז, מומלץ שלא לחשוף בפני הכלה ובכלל התנהלויות בעייתיות של המוזמנות אם היו כאלה: הברזות, תירוצים, אי רצון לקחת חלק בהכנות וכדומה. זה לא הזמן לסגירת חשבונות ולא לעשיית בירורים. לכלה יש את מערכת היחסים שלה עם המוזמנות ולא כדאי להעכיר עליהם עם סיפורים או רכילויות.

 

חשוב לזכור שמסיבת הרווקות היא קודם כל בשביל הכלה, אבל לא פחות חשוב להתאים את אופי המסיבה גם למוזמנות הן מבחינת התוכן והן מבחינת עלויות. מסיבת רווקות מוצלחת היא מסיבה שבה המוזמנות חשות שהכלה מרוצה וש"יש תמורה בעד האגרה".